U16 Nemzeti Regionális (Kadett) Bajnokság
Szolnok, Körcsarnok

Szeged KE: HORVÁTH G. 19/3, Ódry K. 6, Kendl R. 4, Antal A. -, SÜKÖSD T. 6, Kovács Zs. 4, Tóth G. 3/3,
Peckham J. 2, KOVÁCS E. 8.

Edző: Mészárosné Kovács Andrea, Földi Alexandra
Ezidáig kétszer játszottunk a Kecskemét KA / A csapatával az idei szezon során, ahol – nem túl jó előjelként –mindkettő esetben vesztesként kellett levonulnunk a pályáról. Ez azonban semmit nem jelent egy Régiós Döntőn, hiszen az aznapi eredmények alapján dől el a csapatok további sorsa.
Fej-fej mellett haladt a két csapat, de többségében a szegedi lányok kezében volt az irányítás. A 34. percben még 27-27 volt az állás, de ezt követően hat mindig más emberünk villant meg és szerzett kosarakat, amire nem tudott már válaszolni az akadémiai csapat.
16 pontos különbség is kialakult a javunkra. Két perccel a vége előtt még eladtunk két labdát, de a győzelem már a tarsolyunkban volt. A legjobbkor sikerült a Szeged KE – Kecskeméti Kosárlabda Akadémia / A csapatainak győzelem / vereség arányain javítanunk.

Két rendkívül izgalmas - és inkább küzdelmes, mint magas színtű - mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a kiemelt bajnokságban való részvétel jogát. Nagyon nehéz dolgunk lesz a kiemelt bajnokságban edződött csapatok ellen mérkőzni, hiszen eddig csak havonta játszottunk legtöbbször gyenge mérkőzéseket. Ettől kezdve azonban hetente kell „élet-halál" harcot vívnunk minden mérkőzésen.

Gratulálunk a lányoknak, különösen a 42 kapott ponthoz.